Як свідомо управляти власним життям?
15 Вересня, 2021Що таке лайф-менеджмент та де про нього можна почитати.
Що довше живе людина, то коротшим здається їй кожний наступний рік. Зростають темпи життя, збільшується кількість завдань та обов’язків, підвищується необхідність робити більше справ. Однак у добі, як і раніше, 24 години. Як встигнути в такий невеликий проміжок часу реалізувати свій потенціал і не з’ясувати наприкінці життєвого шляху, що основні цілі й досі не досягнуті?
Встигнути все допоможе лайф-менеджмент.
Лайф-менеджмент — технологія управління своїм життям та спосіб доцільно розпоряджатися власним часом. Термін почали вживати в 2003 році, і виник він з більш поширеного поняття «тайм-менеджмент». Перше — це вибір стратегії життя, а друге — інструмент для управління часом як важливим життєвим ресурсом.
Ось 5 книг, які допоможуть глибше зануритися в тему управління своїм життям.
Таке питання ставили собі ледь не всі, хоч раз стикався з офісною роботою. У книзі автор наводить приклади людей із «синдромом відкладеного життя», перетворення їх способу жити на протилежний та їхніх досягнень. Книга підійде людям, що мріють про свободу, в тому числі й від офісного рабства.
Автор книги пропонує встигати завдяки методу Марка Твена. Якщо вранці «з’їсти жабу» — залишок дня мине з приємним відчуттям, що гірше вже не буде. Автор рекомендує починати все з найнеприємніших справ, розповідає, як це краще зробити. А також чому, якщо зробити це спочатку, залишається більше часу на себе самого.
Автор розповідає про причини прокрастинації, про те, як не розчинитись у лінощах і не картати себе за невдачі. Прості дієві рішення без дурних мотивуючих цитат із серії «просто почніть!».
Книга-бестселер за версією Wall Street Journal та New York Times має на меті навчити ефективно розпоряджатися часом та власними ресурсами. Автори акцентують на тому, що омріяна багатьма багатозадачність може стати на заваді. Досягти свого можна лише повністю «розчинившись» у своїй справі, не відволікаючись.
Ця книга — журналістське розслідування, в ході якого авторка зустрілася з людьми різних поколінь, з’ясовуючи, як кожен з них дає раду зайнятості. Шульте пише: «Дефіцит часу — це коли наш час розбивається на тисячі дрібних частинок, і ми намагаємося їх скласти».
Книга допоможе навчитися виділяти час на себе та хобі, відокремлювати роботу від особистого життя, а також «складати» свій час.