Сім істин про підприємництво
11 Серпня, 2021Підприємництво приваблює свободою. Але як і в кожній сфері, є свої нюанси та підводні камені. За версією Entrepreneur, є 7 істин про підприємництво, які слід знати перед тим, як прийняти рішення про започаткування свого бізнесу.
Більшість підприємств перші кілька років витрачають на те, щоб інфраструктура запрацювала. Ви витратите більше, ніж заробите, і в результаті, ймовірно, не будете отримувати зарплату протягом кількох місяців. Вам доведеться покладатися на свої особисті заощадження або резерви для покриття основних витрат на життя і сподіватися, що в майбутньому все буде добре.
Особисті стосунки постраждають, поки ви будете будувати бізнес. Визначення пріоритетів допоможе мінімізувати втрати, але вони все одно будуть. Ви працюватимете багато годин, іноді вдома, і вам доведеться вирішувати ділові проблеми ночами, у вихідні та святкові дні. Ви будете майже постійно відволікатися, думаючи про проблеми, з якими стикається ваш бізнес, і фінансовий стрес, якого ви зазнаєте, позначиться на ваших стосунках.
Як генеральний директор свого бізнесу ви носитимете багато «капелюхів». Ви виконуватимете частину улюбленої роботи, але ви також будете одночасно адміністратором, супервайзером, технічним фахівцем, менеджером з персоналу та маркетологом. Незалежно від того, наскільки ви готові взяти на себе ці обов’язки на початку вашого підприємницького досвіду, постійне перемикання неминуче вас утомить.
Будуть моменти, коли ви не зможете придушити емоції. Ви занадто багато вклали у власне підприємство, щоб цього уникнути. Ви можете почуватися пригніченим і розчарованим через відсутність прогресу чи боятися, що не отримаєте прибуток в розумні терміни. Коли емоції беруть гору, ви почуваєтеся нещасним і приймаєте гірші рішення.
У вашому бізнес-плані може бути детально описаний кожен крок, але незалежно від того, скільки досліджень ви провели, ви не зможете все передбачити. Навіть те, що ви можете передбачити, не відбудеться саме так, як ви собі уявляли. Як підприємець ви будете змушені адаптуватися.
Як підприємцю вам доведеться приймати важкі рішення. Вам доведеться змінити напрям компанії. Вам доведеться розійтися з партнерами. Вам доведеться пожертвувати частиною свого бачення заради компанії. Вам доведеться звільнити людей.
Ці рішення ніколи не бувають легкими, але їх потрібно приймати, і вони залишаться з вами назавжди.
Невдача — неминуча й важлива частина підприємництва. Поразки завжди присутні й завжди лякають, коли ви керуєте бізнесом. І подолати це декому дуже складно. Однак здатність оговтатися від невдач — ось що відрізняє суперуспіх від усього іншого.