П’ять помилок підприємця-початківця
6 Липня, 2021Кожен замислюється про відкриття своєї справи. Але не кожен здатен із цим впоратися. Згідно з дослідженнями близько 50% усіх малих підприємств зазнають краху лише за п’ять років.
Якщо ви все-таки вирішите започаткувати свій бізнес, непогано було б учитися на чужих помилках і налаштуватися на успіх. Ось п’ять помилок, яких слід уникати, за версією Еntrepreneur.
Пам’ятайте: лише той факт, що вам подобається маринована бамія зі смаком халапеньйо, не означає, що вона подобається всім. Надто багато малих підприємств зазнають краху через те, що власник переоцінює попит. Перш ніж запускати своє підприємство, з’ясуйте, наскільки великим є попит на ваш продукт або послугу. Це продукт або послуга, які потрібні більшості людей? Чи відповідає це сучасним тенденціям? Перевірте попит на свій продукт або послугу. Протестуйте його на широкому колі друзів і родичів, які будуть максимально чесними з вами.
Ви можете приготувати незрівнянно смачний гамбургер або піцу, але перш ніж намагатися побудувати бізнес на основі цього таланту, подумайте,чим ви маєте вирізняти свій бізнес серед інших гамбургерів чи піцерій. Важливо враховувати такі фактори, як ціна, смак, оформлення, швидкість обслуговування, реклама та інше, і визначити, як ви можете виділити свій бізнес.
Успішне відкриття бізнесу вимагає ретельного обліку витрат заздалегідь — як фінансових, так і особистих. Недостатня капіталізація — одна з основних причин невдач у бізнесі, тому перед запуском переконайтеся, що у вас є детальний бюджет, який включає не лише початкові витрати, а й витрати на проживання, які вам доведеться взяти на себе, перш ніж ваш бізнес зможе почати платити вам. Краще мати на увазі, що це буде коштувати дорожче і забере більше часу, ніж ви спочатку думали. Також важливо враховувати особисті та сімейні витрати, оскільки стартап може потребувати чималих грошей. Краще переоцінити витрати і приємно здивуватися, ніж спроєктувати занадто райдужний сценарій і збанкрутувати.
Жодна людина не може бути компетентною в усіх аспектах ведення бізнесу, тому переконайтеся, що ви визначили кожну критичну функцію і делегували завдання тому, хто краще за всіх виконає свою роботу. Використовуйте свої сильні сторони з максимальною вигодою для компанії та звільніться від функцій, які інші можуть виконувати краще.
Перше, що ви маєте зробити при складанні бізнес-плану, — це визначити бізнес-модель. Робота в некомерційній або благодійній організації може приносити задоволення, і це, безперечно, вимагає ділових навичок. Але щоб досягти успіху в будь-якому виді бізнесу, вам необхідно знати свою модель прибутку від А до Я.
Який ваш валовий прибуток від продажів? Ваш чистий прибуток? Скільки продажів вам потрібно для окупності? Який найгірший сценарій і як би ви його подолали? Встановіть ключові показники ефективності (KPI) для вашого бізнесу, які дадуть вам змогу дізнатися, як працює ваша компанія. Цифри не брешуть, вони не емоційні й не виправдовуються. Якщо цифри свідчать, що ви різко впали, вживайте заходів і вносьте зміни до того, як ви остаточно впадете. Але ви можете зробити це, лише якщо порахуєте свої цифри.