У Києві відкрили фабрику програмування UNIT Factory — центральний елемент майбутнього інноваційного парку
16 Листопада, 2016Навколо унікального для України навчального закладу буде побудовано інноваційну екосистему, що сприятиме розвитку хай-тек-бізнесу.
У Києві відкрили унікальну фабрику програмування UNIT Factory (Ukrainian National IT Factory), яка пропонує принципово новий формат освіти для ІТ-фахівців і відповідає всім вимогам сучасної цифрової економіки. Ініціатором створення закладу виступив Фонд Василя Хмельницького K.Fund у партнерстві з французькою Школою 42 та за підтримки громадської організації «Освіторія». Перший набір складається з 300 студентів, згодом організатори планують суттєво збільшити потужності IT-фабрики.
UNIT Factory стане ключовим елементом інноваційної екосистеми, яку буде розгорнуто на території колишнього мотозаводу (Київ, вул. Сім’ї Хохлових, 8). Зокрема, найближчими місяцями поруч з ІТ-фабрикою відкриється Центр розвитку технологічних компаній (Technology Companies’ Development Center, TCDC). Його діяльність забезпечуватимуть керуюча компанія, консультаційна рада, юридична фірма «Юскутум», відкритий міжкорпоративний IT-університет BIONIC University, дві високотехнологічні лабораторії VR Lab (Crytek) і Smart City lab. У рамках цього проекту сучасні приміщення під розвиток бізнес-проектів отримають малі та середні хай-тек-компанії.
K.Fund Василя Хмельницького також реалізує проект реконструкції низки будівель, в яких згодом розмістяться українські та закордонні технологічні підприємства. В розвиток інноваційного парку планується інвестувати від 100 до 400 мільйонів доларів США, залежно від ситуації на ринку та попиту з боку компаній.
«Високий людський потенціал — одна з головних переваг України, але для розвитку нам не вистачає сучасної інфраструктури. Як свідчить світовий досвід, найбільшої ефективності при її розбудові можна досягти в рамках інноваційних парків. Ключовими елементами таких кластерів завжди є освітні заклади. Саме тому ми розпочинаємо створення київського інноваційного парку з UNIT Factory — освітнього проекту принципово нового формату», — зазначив засновник K.Fund, підприємець Василь Хмельницький.
Відбір студентів до UNIT Factory викликав справжній ажіотаж — було опрацьовано понад 13 тисяч заявок від бажаючих. Після онлайн-тестів і випробувальних періодів до UNIT Factory було прийнято 300 осіб. Навчання є безкоштовним за умови подальшої роботи випускників в Україні протягом трьох років.
UNIT Factory готуватиме професійні ІТ-кадри за інноваційною системою, що вже успішно працює у Школі 42 у Парижі. В ній немає вчителів, розкладу уроків, конспектів і традиційних оцінок. Навчання відбувається за методом Peer-to-Peer (P2P), що дозволяє студентам кооперуватися та розкривати свої творчі здібності під час командної роботи над проектами. Молоді люди оволодівають навичками самонавчання та постійного професійного вдосконалення, вкрай необхідними IТ-фахівцям, що максимально адаптує їх до виконання реальних комерційних завдань.
«Попит на програмістів у світі тільки зростатиме. Але не на будь-яких програмістів, а на інноваційних, креативних і здатних до ефективної колаборації. Традиційна система освіти довела свою неспроможність готувати такі кадри. Ми пропонуємо альтернативу і дуже раді, що наша модель застосовуватиметься в Україні», — коментує Ніколя Садірак, ідеолог, співзасновник і керівник французької Школи 42.
UNIT Factory працюватиме у режимі 24/7, що дозволить кожному студентові освоювати матеріал у своєму темпі й ритмі, з урахуванням власних піків продуктивності. Ще одна особливість ІТ-фабрики полягає в тому, що у навчальний процес органічно вбудована програма розвитку навичок міжособистісного спілкування та роботи з людьми (soft skills).
«Роботодавцям у сфері хайтек потрібні не дипломи університетів, а професіонали, здатні реалізовувати проекти та швидко адаптуватися до умов, що постійно змінюються. UNIT Factory випускатиме саме таких професіоналів. Вони вмітимуть швидко й ефективно вчитися, працювати в команді, орієнтуватися у будь-яких складних завданнях, бачити різні шляхи вирішення, розподіляти власний час та розставляти пріоритети і, врешті, продавати продукт своєї праці. Вони будуть набагато більш зрілими та вправними, ніж випускники традиційних навчальних закладів», — розповідає Валерія Заболотна, керівник освітніх програм K.Fund.
Програма підготовки в UNIT Factory розрахована на період до трьох років. З програмою навчання можна ознайомитися на сайті UNIT Factory.
K.Fund –– Фонд Василя Хмельницького K.Fund засновано для підтримки проектів у галузях освіти та економіки. Місія K.Fund –– надавати ключі до розвитку та реалізації, забезпечувати можливості отримувати нові знання і навички, сприяти відкриттям та допомагати вийти на новий рівень. K.Fund відкриває шлях до мрії ->kfund.ua
Школа 42 –– заснована в 2013 році у Франції приватна школа комп’ютерного програмування. Це — професійний навчальний заклад, покликаний заповнити прогалину в підготовці талановитих кадрів для компаній у сфері високих технологій, що існує в традиційній системі освіти. Щоб досягти цього, Школа 42 дає шанс пройти навчання всім бажаючим молодим людям: навчання в ній безкоштовна, а при відборі не враховуються академічні критерії.
«Освіторія» –– неприбуткова громадська організація, створена з метою розвитку і реформування освіти в Україні. Проект націлений на вдосконалення системи української освіти, створення можливостей для навчання за передовими стандартами і об’єднання кращих вітчизняних традицій викладання з передовими міжнародними освітніми техніками і інноваціями.