Тест “Наскільки ви толерантні до невизначеності”
14 Жовтня, 2021І як підвищити свою психічну стійкість.
Невизначеність — це те, з чим стикається підприємець кожного дня. У підприємців немає нормованого робочого графіка, а вирішення різних операційних завдань вимагає креативного підходу. І, за прогнозами футурологів, наприклад, К’єлла Нордстрема, новий світ турбулентності, який позбавляє звичних орієнтирів, з кожним днем все ближче. Тому в майбутньому і будуть затребувані такі “софт-скілз” як адаптивність, емоційний інтелект і висока толерантність до невизначеності.
Цей невеликий тест допоможе дізнатися, наскільки ви готові до викликів майбутнього. На кожне запитання треба дати відповіді, використовуючи 10-бальну шкалу, де 1 — це рідко, а 10 — часто.
- Як часто ви потребуєте визначеності й кажете «Мені потрібно точно знати»?
- Як часто ви оцінюєте ситуацію однозначно? Наприклад, «Це жахлива/найкраща ідея».
- Як часто ви вибираєте комфортні обставини? («Це моя тема».)
- Як часто ви відкидаєте все незвичайне? («Я не звик до такого».)
- Як часто ви прагнете швидше закінчити поточну справу? («Давайте перейдемо до наступного питання».)
Якщо в результатах більше 30 балів, то вам необхідні визначеність і контроль. Дивні нові речі й невизначеність викликають у вас роздратування, неприйняття і, можливо, розгубленість. Невизначеність може бути джерелом тривоги. Але, швидше за все, в одних сферах ви більш стійкі, ніж в інших. І це хороша новина. А що робити з тими сферами, які спричиняють тривогу своєю невизначеністю?
Психологи пропонують дві основні стратегії, які можна застосовувати у відповідь на умови невизначеності:
Наприклад, перед людиною стоїть складне завдання. І є розуміння, яким має бути результат, але немає готового алгоритму процесу. Щоб взяти ситуацію під контроль, можна розробити план з виконання завдання. За необхідності цей план можна коригувати, але базові сценарії будуть зберігатися, що допоможе людині досягти мети.
Цей сценарій підходить, якщо людина стикається з ситуацією, яку не здатна змінити або на яку не може вплинути. У такому разі важливо зуміти прийняти її й сконцентруватися на виконанні інших завдань, ніж на переживанні стресу, спричиненому самим станом невизначеності.