European Design Upgrade: Transnational Capacity Building (EDU) – це міждисциплінарний проєкт з підвищення професійного рівня молодих дизайнерів та розвитку креативних команд, розроблений спільно із провідними викладачами-експертами з трьох країн: Бельгії, України та Фінляндії. Він був реалізований у партнерстві фонду K.Fund, громадської організації GoLocal та інноваційно-технологічних хабів Brussels Creative у Бельгії та Urban Mill у Фінляндії.
European Design Upgrade об’єднав дизайнерів, митців, архітекторів, науковців, IT-фахівців та підприємців задля вирішення актуальних викликів урбаністичних екосистем, знаходження розробок та рішень, які можуть бути впроваджені на локальному або загальноєвропейському рівнях.
Проєкт зібрав 37 талановитих дизайнерів, митців, технологів з трьох країн, які навчались у найкращих експертів з Бельгії, Фінляндії та України. Учасники прослухали 48 годин онлайн-лекцій та пройшли 5-денні хакатони, які проводились у партнерстві з акселераційним хабом Sector Х.
7 найцікавіших концептів від кожної з країн-учасниць були представлені на міжнародній виставці Dutch Design Week в період з 17 по 25 жовтня 2020 року.
Переможці від України:
- ChangeABLE. Декоративні текстильні кавери на протези.
- NanoRetention. Розробка міської системи збирання води з використанням природного гідрогелевого матеріалу — бактеріальної наноцелюлози.
- Pink Glasses. Соціальний плакат на одязі, що надрукований фарбою, яка з’являється за певних умов.
Переможці від Фінляндії:
- Delicode Ltd. Програма для моніторингу ризиків в умовах COVID-19 за допомогою CV.
- Aviran Oy. Сервіс для визначення місця розташування на основі даних WiFi.
- Lapponia House Oy. Модульні дерев’яні будинки.
Переможці від Бельгії:
- Project BB. Прототип BeachBot, який може виявляти та збирати невелике сміття.
Проєкт назвали одним з найуспішніших за час дії програми Креативна Європа 2014-2020 років.
Переможці проєкту розвивають свої ідеї:
- Проєкт nanoRetention. Авторка Катерина Кроленко продовжує досліджувати властивості наноцелюлози та консультуватись з експертами. Також планується тестування технології nanoRetention на фасаді в інноваційному парку UNIT.City.
- Проєкт Changeable. Авторка Оля Синякевич працює над бізнес-планом та онлайн платформою, де можна буде розробити власний дизайн каверу. Також ведуться перемовини з українськими та міжнародними партнерами щодо спільних заходів для людей з ампутацією.
- Проєкт PinkGlasses. Автор Олег Білий працює над бізнес-планом. Незабаром його роботи можна буде придбати в інноваційному парку UNIT.City.
Додатково ведеться підготовка навчального курсу для профільних вищих навчальних закладів на базі матеріалів лекторію.
Проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Публікація відображає лише думки автора, і Комісія не може нести відповідальність за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.
Проєкт фінансується за підтримки Українського культурного фонду.