Міжкорпоративний IT-університет BIONIC University
BIONIC University (BU) – освітня ініціатива Фонду Василя Хмельницького в партнерстві з провідними українськими та міжнародними ІТ-компаніями, серед яких Infopulse, Cisco, BMS Consulting, Ciklum Consulting, MacPaw, Wikimedia Ukraine. Це перший в Україні відкритий міжкорпоративний ІТ-університет, націлений на підготовку кваліфікованих фахівців для високотехнологічних галузей з урахуванням їхніх реальних потреб.
BIONIC University дає практичні навички розробки та просування якісних IT-продуктів. У рамках TechSkills запропоновано понад десять навчальних програм, за якими слухачі освоюють затребувані технології. Напрям SoftSkills поєднує навчальні та тренінгові форми, що надає можливість набути й закріпити навички ефективної комунікації, роботи в команді та презентації проектів.
«Україна є лідером центральної і східної Європи з IT-аутсорсингу і входить до світової п’ятірки за кількістю сертифікованих IT-фахівців. Наше завдання підтримати талановиту молодь і створити умови для професійного вдосконалення, застосування талантів саме в Україні. BIONIC University дозволить перспективній молоді швидше здобувати необхідні навички і знання, що дуже важливо на цьому висококонкурентному ринку»
Василь Хмельницький, засновник K.Fund, на відкритті BIONIC University
За п’ять років роботи проекту навчання в BIONIC University пройшли понад 2000 осіб. Українські студенти не лише реалізують на практиці власні проекти, але й беруть участь у спільних розробках із західними компаніями і підприємцями, відбувається живий обмін ідеями та апробація результатів. Об’єднання сучасних технічних знань, навичок соціальної взаємодії і духу підприємництва надає змогу BIONIC University пропонувати українському ІТ-ринку якісно нових фахівців. Слухачі BIONIC University беруть участь у спільній розробці продуктів, зокрема і затребуваних на міжнародному рівні. Наприклад, у партнерстві з Rotterdam University of Applies Sciences (Нідерланди) було реалізовано кілька успішних IT-проектів для голандських компаній і Роттердамського муніципалітету.
«Рівень підготовки у BIONIC University відповідає вимогам як українських, так і європейських замовників, а успішну участь у командній реалізації міжнародних проектів із розробки програмного продукту відкриває можливості отримати роботу в перспективних IT-компаніях України»
Ірина Зайцева, керівник проектів BIONIC University
У 2015 р. BIONIC University в партнерстві з UC Berkeley Center for Executive Education (США) реалізував унікальну американсько-українську освітню програму «Підприємництво та інноваційний менеджмент». Її мета полягала в тому, щоб навчити учасників використовувати досвід компаній Кремнієвої долини в українських реаліях. Навчання було сфокусовано на застосуванні нових технологій і бізнес-моделей. Участь у програмі взяли талановиті українські менеджери та підприємці з досвідом практичної діяльності і наявністю проектів із розвитку власного бізнесу. Перевагу було надано кандидатам, які, здобувши нові знання та навички, зможуть зробити свій внесок у розвиток економіки України.
«Мене вражає, що на сьогоднішній день Україна посідає четверте місце в світі за кількістю випускників ІТ-спеціальностей, поступаючись лише США, Індії та Китаю. Я впевнений в успіху розвитку цієї індустрії, що призведе не лише до процвітання України, але і до зміцнення зв’язку між нашими країнами»
Джеффрі Росс Пайєтт, посол США в Україні, на відкритті BIONIC University
У 2016 р. BIONIC University в рамках розвитку концепції практичного навчання запустив власний проект із розробки програмного забезпечення – BU Dev Studio. Команди створюють продукти та шукають рішення для реальних бізнес-задач.
Засновник K.Fund Василь Хмельницький вважає, що талановитій молоді необхідно не лише надати якісну сучасну освіту, але й забезпечити можливості для професійної реалізації в Україні. Саме тому BIONIC University приділяє увагу як формуванню освітнього середовища, так і створенню можливостей для роботи своїх студентів і випускників у найбільш інноваційних компаніях країни.