“Потрібно давати не рибу, а вудочку”, — Лідія Пащук, президент K.Fund
28 Жовтня, 202017 жовтня 2020 року відбувся всеукраїнський мітап “Менторство як тренд”, організований Code Club Україна. Спікером події стала президент фонду K.Fund Лідія Пащук, яка розповіла про менторство у її житті та поділилась його принципами у роботі фонду.
- Сучасному поколінню потрібен не вчитель, а в першу чергу друг та ментор. Це частина філософії K.Fund. Місія фонду віддзеркалює його менторську позицію, адже засновник нашої організації Василь Хмельницький сам є ментором. Вся екосистема націлена на те, щоб ділитись знаннями, навичками, досвідом та інструментами.
- Як сертифікований викладач Чартерного інституту маркетингу та доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка я до викладання ставлюсь, як до професійного патріотизму. Це доводить і ще один наш проєкт — Школа МСП. За 4 роки її існування ми запустили 41 школу по Україні та випустили понад 1000 учасників, які допомагають один одному та колаборуються. Є випадки, коли старші підприємці брали молодших до себе на роботу або почали будувати партнерські стосунки.
- На навчання у Школу МСП ми спеціально зараховуємо в одну різних за рівнем досвіду підприємців. У групі були люди, наприклад, що мають швейну машину та шиють в день дві-три одиниці товару на тиждень і ті, хто мають власний бренд одягу. Таким чином, у групі починались дуже якісна динаміка менторства та співпраці, що відразу почали давати результати.
- Менторство для мене — це втіха. Розуміння, що я роблю щось правильне, долучаюсь до змін та привношу цінність.
- Цього року ми запустили пілотний проєкт від K.Fund — навчання старшокласників підприємництву та інформаційним технологіям. Викладачі з радістю долучаються, а старші школярі стають менторами менших.
- Як залучити ментора? Продайте ідею менторства. Найстрашніше, що станеться, — вам відмовлять або проігнорують. Найстрашніше, чого не станеться, — ви втратите можливість.