П’ять ознак того, що ви не створені для підприємництва
22 Червня, 2021Відсоток тих, хто хоче стати підприємцем, завжди вищий за відсоток тих, хто насправді може це зробити.
Багато людей хочуть започаткувати власну справу. Але не всі мають якості, необхідні для цього. Ви замислилися про власний бізнес? Ось ознаки тих, хто не створений для життя підприємця, пише Entrepreneur.
Світ складається з тих, хто підкоряється, і лідерів. Хто ви? Якщо ви радше почуватиметеся комфортно, якщо вам віддаватимуть накази до кінця вашого життя, то, можливо, підприємництво не для вас. Якщо відчуваєте сильне бажання приймати рішення та роздавати накази, це може стати проблиском підприємництва.
Підприємництво — це важка праця. Підприємництво — це нерішучість, непевність, нестабільність та щось на межі безумства. Тож усе це не для вас. У цьому справді немає нічого особливо приємного. Але, хоч це й видається іронічним, у важкій праці можна знайти певне задоволення. Люди створені для важкої праці, і вона приносить винагороду.
Є таке кліше: «Працюй головою, не гаруй». Але от вам жорстка реальність: потрібно працювати і головою, і гарувати. Підприємництво — це не мішок розумних трюків. Це розумні трюки, поєднані із серйозною важкою працею. Якщо ви взагалі не любите працювати важко — і отримувати від цього задоволення, — то підприємницьке життя не для вас.
Швиденько подумайте про всі свої стосунки з іншими людьми. Маєте міжособистісні проблеми? Розриви стосунків? Сварки? Суперечки? Ні, немає? Гаразд, ви, напевно, не підприємець.
Як виявилося, підприємці — це не ті, хто широко посміхається, плескає вас по спині, радо має з вами справу, як може здатися. Підприємці прагнуть дістатися меж соціальної поведінки та культурних норм. Отож, якщо на вас інколи приклеювали ярлик «ґіка», зануди чи грубіяна, не нервуйте з цього приводу. Натомість робіть те, що замислили, — започаткуйте власний бізнес. Або й два.
Відклавши на коротку мить дихотомію песимізму й оптимізму, яким ви бачите світ навколо себе? Усе гаразд, чи є дещо, що ви хотіли би покращити? Підприємці бачать речі, що потребують покращення. Вони бачать напрями, що вимагають змін. Вони бачать світ, який досі не є досконалим. Ілон Маск був тим, хто хотів виправити світ. Він не був задоволений методами здійснення онлайнових платежів. Тому й запустив PayPal. Він не був задоволений кризою космічних досліджень. Тому й створив SpaceX. Він бачив проблему в залежності від традиційних джерел енергії. Тому привітайте тепер SolarCity, Tesla Energy, Hyperloop та Tesla Motors.
Погляньте на цей світ. Що ви бачите? Жодних змін не потрібно? Якщо це саме так, то ви, ймовірно, не відчуваєте нагальної потреби започатковувати бізнес.
Підприємництво є контркультурним, оскільки сучасне суспільство прагне уникати ризиків. Ми поєднуємо захист і прогрес. Культурне «ми» схвально усміхається закритому середовищу, безпечним рішенням, надійним інвестиціям, активам і філіжанкам, які не розливають на нас гарячу каву.
Усе це цілком нормально. Але в моменти чесності розуміємо, що деякий ризик є необхідним для життя і навіть корисним. Домінуюча одержимість безпекою та впевненістю, як правило, позбавляє наше життя природного та здорового ризику.