Менторство в ДНК лідера
11 Жовтня, 20212 жовтня в інноваційному парку UNIT.City пройшов всеукраїнський мітап “Менторство в твоїй ДНК”, організаторами якого виступили фонд Василя Хмельницького K.FUND та всеукраїнська мережа безкоштовних клубів кодування для дітей та підлітків Code Club UA.
Вікторія Тігіпко, засновниця та керівна партнерка TA Ventures, президентка ICLUB Global й засновниця Code Club UA, звернулась до учасників з вітальним словом:
Лідія Пащук, президентка фонду K.FUND, керівниця Школи малого і середнього підприємництва, доцентка Київського національного університету ім. Т. Шевченка й викладачка Chartered Institute of Marketing, перерахувала ключові факти, які свідчать на користь менторства в сучасному світі:
- 76% організацій в Європі пропонують менторство своїм співробітникам;
- 71% компаній зі списку Fortune 500 мають корпоративні менторські програми;
- в США доходи співробітників, у яких є ментор, на $5-20 тис. у рік вищі, ніж у решти;
- 85% стартапів визнають, що потребують ментора.
Керівниця всеукраїнської мережі безкоштовних клубів кодування для дітей та підлітків Code Club UA Аліна Щербина розповіла, що за 8 років існування ініціативи проєкт залучив 2 500 менторів. В Code Club UA розвивають екокультуру менторства. Водночас, куратори зіштовхнуться й з проблемами, наприклад ментори в останній момент можуть забути про лекцію або довго не відповідають на повідомлення. Топ менторських факапів – це:
- таємничі ментори (повністю зникають за день до заняття);
- ментори-нехочухи (посеред курсу починають відмовлятися від менторства);
- ментори-забуваки (забувають про свої лекції, хоча отримали масу нагадувань).
Дуже важливо, додала вона, допомагати людям ставати менторами, оскільки багато хто має необхідні компетенції, але побоюється почати вчити інших. Саме тому в Code Club UA запущена спеціальна програма “Легкі кроки до менторства у Code Club”.
Друга частина заходу була присвячена панельній дискусії: “Тенденції та тренди менторства в Україні та світі” за участі представників компаній: Uklon, ТАСКОМБАНК, TAS Life Insurance, SQUAD, Betinvest.
Менторство дуже сильно допомагає й в бізнесі, наприклад як це було в сервісі Kabanchik.ua.
Анна Мачух, виконавча директорка Української Кіноакадемії, розповіла що в команді Одеського міжнародного кінофестивалю працює лише 20 постійних співробітників. Решту роботи роблять волонтери. Із більш як 1000 охочих обирають до 150. Вони мають вирізнятись такими рисами як ініціативність, гнучкість, системність. Загалом в команді ОМКФ та Української Кіноакадемії сповідують принцип “є лідер, за ним йдуть решта”, а не “є начальник, він у всьому головний”.
Віктор Галасюк, президент Української асоціації Римського клубу, член-кореспондент Всесвітньої Академії науки та мистецтва та член Наглядової ради Київського міжнародного економічного форуму, відзначив що усіх людей можна умовно поділити на дві великі групи: користувачів реальності та архітекторів. Нажаль переважна більшість є користувачами – 97%, тоді як архітекторів менше 3%. Що їх відрізняє? Лідери, візіонери, архітектори, на його думку, наділені такими мета-компетенціями:
- вміння відрізняти першочергове від другорядного;
- здатність до фокусування;
- наполегливість;
- вміння долати стрес;
- абстрактне мислення;
- здатність синтезувати нові судження;
- креативність;
- емоційний інтелект;
- навчання та здатність “скидати” непотрібні знання;
- саморефлексія – вміння подивитись на себе справжнього, побачити ті ментальні моделі і фільтри, через які ти дивишся на світ і модифікувати.