Заснування Києво-Могилянської школи публічного адміністрування
1 Червня, 20156 листопада відбулася прес-конференція з нагоди заснування Києво-Могилянської школи публічного адміністрування. Її керівник, а також голова Правління Центру політико-правових реформ, Ігор Коліушко упевнений, що «нам потрібні політичні діячі та державні службовці – досить сміливі та амбітні, щоб мріяти про найвищі світові стандарти, і достатньо компетентні та відповідальні, щоб впровадити ці мрії в життя».
Магістерська програма з публічного адміністрування, у підготовці якої ЦППР бере діяльну участь, має розпочатися на початку 2014 року. За кілька тижнів стартує конкурс викладачів, а трохи згодом – добір слухачів.
Задумана ще 2009-го, Школа покликана стати новим середовищем формування лідерів для політичної діяльності та публічної служби в Україні. Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт нагадав на прес-конференції, що 2009 року розробку цієї магістерської програми підтримало ОБСЄ, але тоді через кризу в країні університет не наважився її запустити. Зараз ситуація нарешті дозволяє зробити крок, запланований кілька років тому.
Подаємо відповіді на найпоширеніші запитання щодо самої Школи та її програми, а також прояснюємо деякі організаційні моменти:
Хто навчатиметься?
Магістерська програма з публічного адміністрування призначена для сформованих особистостей з вищою освітою, ініціативних та діяльних. Перевага надаватиметься тим, хто має досвід роботи у громадському та публічному секторі.
Яка мета навчання?
Подвійна – по-перше, здобути державний диплом магістра публічного адміністрування, по-друге, в процесі навчання разом з колегами під модераторством викладачів моделювати майбутнє України, здобувати практичні навики для втілення його в життя.
На яку кількість слухачів розраховано програму?
Магістерська програма у 2014 році, згідно наявної ліцензії, розрахована на набір 25-ти осіб. Сподіваємося наступного року збільшити кількість слухачів до 50-ти.
Коли та як відбуватиметься набір слухачів?
Відбір здійснюватиметься на основі конкурсу та співбесіди. Конкурс буде проводитись у грудні 2013–січні 2014 року, якщо Міністерство освіти і науки не визначить інші дати. Докладніше про терміни незабаром можна буде дізнатися на сайті НаУКМА, а трохи згодом – на сайті Школи публічного права та адміністрування.
Ми чекаємо від претендента його резюме та мотиваційний лист. Після цього відбудеться психологічно-мотиваційне тестування. За результатами двох етапів будуть визначені ті, з ким конкурсна комісія проведе співбесіду – це останній крок до зарахування.
Скільки триватиме програма? Який графік навчання?
Система навчання модульна: двічі на місяць по 3 дні. Тривалість – 2 роки (21 місяць) з можливістю захисту магістерської роботи впродовж останнього триместру. Перший рік (12 місяців) – 3 триместри – охоплюватиме 18 загальнообов’язкових дисциплін. Під час другого року навчання (9 місяців) учасники прослухають 6 вибіркових курсів та пройдуть практику в органах публічної адміністрації (1-2 тижні за кордоном і 2-4 тижні в Україні). А протягом останнього триместру відбуватиметься підготовка і захист магістерської роботи.
Хто викладатиме?
Викладачів ми добираємо також шляхом проведення конкурсу – щоб залучити найкращих. Перелік дисциплін днями з’явиться на сайті Києво-Могилянської Академії. Щоб узяти участь у конкурсі, претендент на роль викладача має подати своє резюме і план курсу (назва курсу; перелік тем, знань і навичок, які отримає студент протягом навчання).
Скільки коштуватиме навчання для слухачів програми?
Вартість навчання на магістерській програмі у Києво-Могилянській академії складає приблизно 19 тис. грн. на рік. Слухачі першого набору на магістерську програму з публічного адміністрування матимуть 50% знижки.
Хто підтримує створення магістерської програми?
Благодійний фонд Василя Хмельницького «Шляхи в майбутнє»