Видання K.Fund «Створення інноваторів: як виховати молодь, яка змінить світ» визнано однією з найкращих книг 2015 року
2 Березня, 2016Книга відомого експерта в галузі освіти Тоні Вагнера, що видана українською мовою Фондом Василя Хмельницького K.Fund, перемогла в ХVII Всеукраїнському рейтингу «Книжка року — 2015» в номінації «Обрії. Науково-популярна література».
Київ, 2 березня 2016 року — Україномовну версію світового бестселера Тоні Вагнера (Tony Wagner) «Створення інноваторів: як виховати молодь, яка змінить світ» (Creating Innovators: The Making of Young People Who Will Change the World) визнано найкращим виданням у номінації «Обрії. Науково-популярна література» ХVII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року — 2015». У грудні минулого року Фонд Василя Хмельницького K.Fund презентував видання для української аудиторії на TEDxKyiv2015 «I’m Pulse».
За словами Тоні Вагнера, немає значення, чи є ви батьками, викладачами (від дитячого садка до вишу), наставниками, роботодавцями або політиками, — історії про молодих інноваторів і про екосистеми, що сприяли розвитку їхніх здібностей, можуть навчити вас багато чому. «Якщо ми хочемо створити сильне економічне майбутнє та сталий спосіб життя для наших дітей і онуків, ми можемо й повинні багато чого зробити разом», — зазначив Тоні Вагнер.
Разом у семи тематичних номінаціях ХVII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року — 2015» оцінювалося 1022 видання. До коротких списків увійшли книжки 58 видавництв із семи міст України. Найбільшу кількість книжок представили видавництва Києва, Львова та Харкова.
У номінації «Обрії. Науково-популярна література» було відзначено 40 видань, сім із яких увійшли до короткого списку претендентів на перемогу. Окрім видання «Створення інноваторів: як виховати молодь, яка змінить світ» Тоні Вагнера, до числа номінантів віднесено такі праці: «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» (Франсуаза Барб-ґалль), «Не сподівайтеся позбутися книжок» (Умберто Еко, Жан-Клод Кар’єр), «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» (Генрі Марш), «Правила розвитку мозку дитини» (Джон Медіна), «Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою» (Шерил Сендберґ), «TheUKRAINIANS: Історії успіху».
Експертами номінації «Обрії. Науково-популярна література» були Костянтин Родик, аналітик літературно-книжкового ринку, президент Всеукраїнського рейтингу «Книжка року»; Галина Родіна, директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-Профі»; Микола Тимошик, завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Інституту журналістики та міжнародних відносин КНУКіМ; Юрій Кононенко, директор департаменту Міністерства освіти і науки; Олексій Гош, директор із розвитку ІА «Контекст Медіа», медіа-експерт, літературознавець; Ірина Коваль, психотерапевт, доцент Національної медичної академії; Костянтин Дикань, політолог, директор Інституту проблем радикалізму, заступник директора Інституту екотехнології та ресурсозберігання; Володимир Тихий, консультант-фрилансер з екологічного менеджменту, кандидат фізико-математичних наук.
Члени журі відзначили важливість тематики розвитку інноваційних здібностей молоді та значущість книги для України.
Бестселер Тоні Вагнера «Створення інноваторів: як виховати молодь, яка змінить світ» переведено на більш ніж десять мов. Вибір книги зумовлений її унікальністю та актуальністю для нашої країни: автор проаналізував історії багатьох сучасних інноваторів (серед них, наприклад, Кірк Фелпс — один із творців першого iPhone від Apple), щоб визначити, які фактори вплинули на їхнє становлення. Читачі мають можливість не лише ознайомитися з результатами дослідження, а й подивитися відеоінтерв’ю з реальними героями книги на сайті kfund.ua.
Тоні Вагнер — відомий експерт у сфері освіти, резидент Інноваційної лабораторії при Гарвардському університеті, науковий співробітник Центру інноваційних освітніх програм при Гарвардському університеті та засновник-співдиректор групи Change Leadership Group при Гарвардській вищій школі освіти.