У проєкті European Design Upgrade розпочали навчання 37 студентів, три найкращі розробки яких представлять на Dutch Design Week
16 Червня, 202015 червня 2020 року розпочалося навчання на міжнародній програмі European Design Upgrade (EDU). Організатори обрали 37 студентів з понад 100 претендентів. Три найкращі розробки учасників програми зі створення унікальних дизайнерських концептів будуть представлені восени на Голландському тижні дизайну.
Проєкт стартував в рамках програми Creative Europe (фінансується Європейською Комісією). Його реалізують фонд Василя Хмельницького K.Fund, неурядова організація GoLocal і компанії країн-партнерів — Brussels Creative із Бельгії та Urban Mill із Фінляндії. Стартова зустріч учасників відбулась на території інноваційного парку UNIT.City.
Домінік Піоте, CEO UNIT.City, привітав учасників EDU та розповів про свій досвід співпраці з дизайнерами під час роботи в Сан-Франциско.
“Радий вас вітати у програмі European Design Upgrade, адже впевнений, що дизайнери та дизайнерське середовище — і є справжній вир життя. Неважливо, звідки ви приїхали та чим займались до цього. Якщо ви тут, отже налаштовані створити щось дійсно захоплююче та вартісне разом. У спільноті UNIT.City ми впевнені, що дизайнери докладають особливих зусиль у створенні важливих ідей та розробок майбутнього. Саме тому, я бажаю вам успіху у проєкті та натхнення створити справді грандіозні та важливі для повсякденного життя проєкти”,
— поділився Домінік Піоте.
Віцепрезидентка K.Fund Олена Добророднєва представила учасникам лекційну програму проєкту, що включатиме 24 лекції від українських, фінських та бельгійських експертів у форматі вебінарів та практикумів з 15 червня по 31 липня 2020 року.
“Вітаємо обраних учасників міжнародного проєкту, яким випала честь представляти Україну на міжнародній платформі дизайну. Ми зібрали талановитих митців, креаторів та спеціалістів із найрізноманітніших сфер і, впевнені, зможемо представити надзвичайні розробки на визначній події європейського дизайну Dutch Design Week. Дякуємо нашим партнерам та менторам за співпрацю і допомогу у підборі найкращих дизайнерів задля розширення та розвитку креативного і культурного секторів”,
— розповіла Олена Добророднєва.
На зустрічі студентів привітали співзасновник Brussels Creative та бельгійський партнер проєкту European Design Upgrade Алан Оро і співзасновник Urban Mill та фінський партнер проєкту European Design Upgrade Карі Міккеля.
З вітальним словом до присутніх звернулись ментори та експерти програми — зокрема, куратор та організатор виставок українського дизайну в Ейндховені та Мілані Олена Оранська і викладачі лекційної програми курсу Ольга Богданова, Катерина Соколова, Анастасія Мікова, Валентин Фречка, Дінара Касько та Дарія Цапенко.
Під час знайомства учасники програми розказали про власні спеціалізації та поділилися очікуваннями від проєкту. Серед студентів, зокрема, були спеціалісти у галузі переробки океанічного та іншого пластику і створення із них арт-об’єктів, дизайнери міських мікрорайонів, одягу та інтер’єру, митці розробок із кераміки та каверів для протезування ніг і навіть шаржисти.
Під час зустрічі Олена Добророднєва презентувала наступні етапи проєкту та провела Q&A-сесію із учасниками програми. Зокрема, студенти дізнались детальніше про етапи проходження хакатонів та прототипування проєктів, що відбудуться з 1 серпня по 31 серпня та з 1 вересня по 15 жовтня відповідно.
Планується, що другий та третій етапи програми відбудуться офлайн на території UNIT.City, в одній з найбільших українських лабораторій швидкого прототипування та R&D — FabLab Fabricator, яку студенти відвідали з екскурсією по завершенні зустрічі.