Модель соціально-економічного розвитку українських регіонів була представлена на Європейському бізнес-саміті
2 Червня, 2016
Брюcсель. 2 червня 2016 року. Українському бізнесу та місцевій владі потрібно об’єднувати свої зусилля для залучення іноземних інвестицій, сучасних технологій та соціально-економічного розвитку регіонів України, повідомив під час виступу на Європейському бізнес-саміті у Брюсселі перший віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців, засновник K.Fund Василь Хмельницький.
«Приклади Польщі та країн Балтії переконують нас, що успіх економічних реформ та децентралізація взаємопов’язані. Там економічні перетворення і адміністративна реформа відбувалися паралельно. При цьому необхідне співробітництво місцевих громад з підприємцями. В Україні сьогодні кожен регіон розробляє свої програми розвитку. Логічним було б, щоб у цих процесах брав участь бізнес, інакше ці проекти залишаться декларативними документами», – вважає підприємець.
В рамках дискусійної панелі «Бізнес та регіони» Європейського бізнес-саміту Василь Хмельницький представив точку зору українських підприємців на розвиток регіонів країни на прикладі стратегії розвитку Білої Церкви. Вона розрахована на період до 2025 року та передбачає залучення $250 млн інвестицій, створення семи тисяч робочих місць, індустріального парку, технопарку, бізнес-інкубатору. УСПП бере активну участь в імплементації цього документу.
«В Україні багато прикладів успішних інвестицій. Країна переживає переломний момент. Нам потрібні не тільки і не стільки гроші, скільки передові знання та досвід впровадження інноваційний технологій. Тільки це створить базис для розквіту. Найважливішою частиною регіонального розвитку також є освітні проекти», – повідомив Василь Хмельницький. Він закликав європейських партнерів активніше інвестувати в Україну, розвивати в країні промисловість та освіту, створювати нові робочі місця.
Як повідомлялося раніше, 20 січня 2016 року відбулося підписання Меморандуму про співробітництво з розробки та впровадження соціально-економічного проекту спільної дії «Стратегія розвитку Білої Церкви». Цей документ – угода про співпрацю міської влади, представників громадськості та бізнесу щодо реалізації стратегії розвитку міста Біла Церква до 2025 року. Впровадження цієї стратегії має сприяти успішному та збалансованому розвитку міста. Меморандум підписали Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, перший віце-президент УСПП Василь Хмельницький, а також представники громадських організацій Білої Церкви.
Довідка
Європейський бізнес-саміт – найбільший щорічний політичний та бізнес-форум в ЄС, який вже протягом 15 років поспіль збирає провідних європейських та світових політиків, бізнесменів та громадських діячів. У 2016 році почесними гостями заходу стали голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, голова Європарламенту Мартин Шульц, голова Європейської ради Дональд Туск, високий представник ЄС Федеріка Могеріні, більше десяти комісарів ЄС, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, а також представники європейських фінансових структур – ЄБРР, Європейського інвестиційного банку, Європейського центрального банку; Король Бельгії, представники урядів Франції, Туреччини, Греції, Нідерландів, США, Канади, Ірану та інших країн.
Цього року УСПП є одним з головних партнерів саміту, Україна представлена на заході великою делегацією, яка налічує 50 учасників – в основному це успішні підприємці, а також народні депутати України, представники урядових структур та місцевих органів влади.